אירועים

דוקאביב: ערב פתיחה חגיגי: מראות ירוחם והנגב - פורטרט מקומי

האירוע ייחל בעוד:
על האירוע:

הקרנת בכורה של חמישה סרטים קצרים שנולדו בסדנה ליוצרים מקומיים, המתקיימת בירוחם זו השנה הרביעית. זהו פרויקט של עמותת דוקאביב בשיתוף הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, אשכול נגב מזרחי ומתנ"ס ירוחם בהנחיית הבמאים מיטל אבוקסיס ורומן שומונוב.

 

מחוץ לשורות

מחוץ לשורות

יוצרת: אביגייל ביטון
ערן טורג'מן, שכונה בילדותו אנאלפבית, בחר להקשיב למילותיו של מורה אחד שהאמין בו, וכנגד כל הסיכויים בנה את עתידו. היום הוא משורר היוזם ערבי קפה שירה בדימונה. הסיפור של ערן הוא דוגמה לכוח שיש לאמונה ומילה טובה.

 

החיים על פי ויקטור

החיים על פי ויקטור

יוצר: אהוד עדני
ויקטור סרוסי, איש רעים, הומור ומאור פנים, דמות ידועה ואהובה על כל תושבי ירוחם, היה רק בן שנה כשהגיע עם משפחתו מטוניס לירוחם.
הסיפור של ויקטור מהווה הצצה להיסטוריה של ירוחם, תוך מעבר במקומות שונים ובתקופות שונות של הישוב.

 

בועה

בועה

יוצרת: מור ולדמן
הסיפור של מור ולדמן, בת 30 מערד, אמא לשלושה, צלמת ומדריכת ג׳אגלינג, הוא סיפור מחזק ומעצים על התמודדות עם כאב וקושי, וסגירת מעגל במקום בו נולדה, ערד. כנערה חוותה מור מערכת יחסים של אהבה-שנאה עם העיר. היא בגרה ועזבה את ערד והתרחקה למחוזות אחרים. עם חזרתה לעיר לאחר עשור היא מצאה את המסלול האישי שלה לריפוי ולמציאת נתיב חיים חדש, יציב ומועיל.

 

שכנות טובה

שכנות טובה

יוצר: עומרי די נור
השייח עוודה זנון, גשש בכיר בצה"ל לשעבר, משמש כמנהיג הרוחני של הכפר הלא מוכר רח'מה הצמוד לירוחם. במקביל, הוא מוביל במשך שנים רבות מאבק מול רשויות המדינה להכרה בכפר, תוך שהוא נתקל בקשיים רבים. מאז שהוא זוכר את עצמו, הוא ומשפחתו חיים בשכנות טובה עם תושבי ירוחם, ואף מקבלים סיוע במאבקם מקבוצת פעילים ביישוב. סיפור חייו של עוודה הוא סיפור של תקווה, סבלנות, התמדה וחיים משותפים, תוך מאבק לשימור המסורת הבדואית העתיקה, אשר נעלמת ונשכחת כתוצאה מאורח החיים המודרני.

 

תרשום: אני יהודייה

תרשום: אני יהודייה

יוצרת : ענבל אברבנל
יאנה נולדה בישראל להורים עולים מברית המועצות. לפני מספר שנים החלה בתהליך גיור ששלח אותה למסע בנבכי זהותה. הסרט מלווה את יאנה לאורך יום בירוחם ומביא את קולה כמי שיהדותה לא ניתנה לה מאליה.

 

לפני הסרטים יוקרן סרט קצר שנבחר מתוך התוצרת השנתית של מגמת התקשורת בבית הספר דרכ"א ספיר ירוחם -

 

הרעש שאחרי

הרעש שאחרי

הצצה לעולמם המיוסר והכאוב של הלומי קרב בישראל, באמצעות סיפורם של שלושה הלומי קרב: אסף בריט, שי קוזלובסקי ויזהר דוד. בזמן שחבריהם, שנהרגו בשדה הקרב, הפכו לגיבורים – הלומי הקרב לא זוכים להערכה מספקת מצד הציבור בישראל, וזאת למרות שהם נושאים עמם משא כבד, שהגיע הזמן להכיר בו.
בימוי: יובל אלחדד
צילום: בר זרד
עריכה: אור שמיר

 

הכניסה חופשית

 

לחצו למילוי פרטים וקבלת מידע נוסף:
שם: מייל:
טל: